Mis on kuiv nahk?
Kuiv nahk ei hoia kinni vett ega tooda piisavalt loomulikku rasu. Kuiv nahk vajab hoolduses võrdselt nii vett (vesi, geelid, õlivabad seerumid) kui rasva (õlid, salvid, rasvased kreemid).
Vesi käib all ja õli peal.
Mis on rasune nahk?
Rasune nahk toodab liiga palju rasu. Miks? Sest ta on väga kuiv.
Rasused nahad on tegelikult kuivad kui kõrbed. Rasu toodetakse rohkem, et takistada viimasegi vee välja aurustumist. Mida teha? Rasune nahk ei taha kanget puhastusvahendit, vaid veehooldust ja õlihooldust. Sama nagu kuival nahal? Just nii. Rasune nahk vajab veehooldust ja seejärel korralikku rasvast niisutajat, et anda nahale signaal - ära tooda liiga palju rasu! Voila! Tasakaal.
Tasakaalukas hooldus igale nahale on geel või seerum ja seejärel õli või salv.
Ikka leidub neid, kes tahaks proovida omal nahal põnevat õli või salvi, aga ei julge.
Kuidas siis neid ikkagi õigesti kasutada?
Millised on kõige põnevamad nipid?
1. Vee baasil tooted enne ja õli pärast. Terve nahk sisaldab nii vett kui lipiide. Tasakaal on võti.
2. Kui kasutad õli või salvi niiskel nahal, siis saad kreemitaolise tulemuse, mis imendub kiiremini.
3. Kui soovid säravat õrnalt helkivat jume, lisa tilk kvaliteetset näoõli peopesas oma jumestuskreemile. Võid kasutada oma lemmiksalvi ka highlighteri asemel põsesarnadel.
4. Kasuta head naturaalset salvi ka huulte ja silmaümbruse hooldamiseks. Särav, loomulik ja helklev.
5. 100% õlid ja salvid, mis sisaldavad taimeekstrakte või eeterlikke õlisid on kontsentraadid, mida võib kasutada ka seerumina.
6. Kui lähed tuulise jaheda ilmaga õue trenni tegema, kanna kuivale nahale head õli või veevaba salvi külma kaitseks. Eriti talvel.
7. Proovi erinevaid ja leia enda nahatüübile sobiv õli. Erinevad õlid on erineva molekuli suurusega ja individuaalne sobivus selgub kasutamise käigus 😉
Reial pakutud õlid ja salvid on kõik veevabad, ja naturaalsed, vaata lähemalt www.reial.ee
Tihti on kuulda inimesed ütlevad: ’Mul on vist magus veri, et sääsed mind nii armastavad’. Mis tegelikult sääski ligi meelitab?
Sääski meelitavad ligi teatud lõhnad, nt toidulõhnu tunnevad nad 50 m kaugusele. Paljusid putukaid meelitab ligi inimese poolt välja hingatav süsihappegaas. Higilõhn kutsub ligi peamiselt verdimevaid liike ning just nimelt inimese lõhn on eriliseks tõmbenumbriks vähemalt kahele sääseliigile. Vereimejad on vaid teatud sääseliikide emasloomad ning verejanuliseks muutuvad nad alles pärast viljastamist. Enne seda toituvad nemadki taimemahladest nagu isased. Verest saadavad toitained on vajalikud munade arenemiseks.
Ligimeelitavad lõhnad:
Mis neid eemale peletab (lisaks eelpool mainitule):
Laste peale võid pihustada raudrohust, rosmariinist või mõnest muust putukaid tõrjuvast taimest tehtud teed. Nende higi on leebem ja nii tugevaid vahendeid kui täiskasvanutele üldiselt vaja pole.
Ise sääsetõrjevahendit valmistades pea kindlasti meeles, et iga inimese organism ja lõhnad on erinevad ning vahend, mis ühel inimesel kõik sääsed ümbert peletas, ei pruugi seda teise puhul üldse mitte teha. Üldlevinud retseptid sisaldavad eeterlike õlisid, vett ja alkoholi.
Eeterlikud õlid:
Üks parimaid looduslikke putukatõrje omadustega on neemipuuõli sidrunheinaõli, sidruni-eukalüptiõli, lavendliõli, kaneeliõli, kastoorõli, rosmariiniõli, seedriõli, piparmündiõli, nelgiõli, geraaniumiõli, tüümianiõli, sojaõli, nelgiõli, küüslauguõli, männiõli, basiilikuõli, köömneõli, teepuuõli jt. Ka võib ise teha õlisid raudürdist, kirbumündist, loorberist, naistenõgesest jt.
Eeterlikes õlides kasutatud taimi võib tarvitada sääskede peletamiseks ka muul moel, näiteks sidrunheina ükskõik millises vahendis – küünlana, viirukina, kreemis.
Lahjendamata tohib nahale määrida vaid üksikuid eeterlikke õlisid, näiteks teepuu- ja lavendliõli. Teisi lahjenda baasõliga või tee segu alkoholist ja veest.
Samuti hoidu eeterlike õlide kasutamise liialdamisega, kuna suuremas koguses
kasutades võivad need nahka ärritada. Mõistagi väldi eeterliku õli kandmist
silmade ümbrusse või katkisele nahale.
Kindlasti kasuta puhast eeterlikku, mitte aroomiõli.
Tea, et looduslik ei tähenda alati ohutut, kuna paljud inimesed on ka eeterlikele
õlidele allergilised. Sestap on tark endavalmistatud vahendit proovida enne
nahal väiksemal pinnal. Eeterlikest õlidest tehtud segusid tupsuta pulsikohtadele,
nt randmel, meelekohtadel ja kaelal.
Kui eeterlikku õli käepärast võtta pole kuid leidub värskeid taimi nagu näiteks lavendlit, basiilikut, piparmünti, siis võid hõõruda neid otse nahale, samuti purustada ja keerata kaelarätiku sisse ning panna kaela või käe ümber.
Kuppude jaoks on ideaalne teepuu õli ja saialille õli, nelgiõli, sidrunhein jt. Lisaks jahutava efektiga vahendid (mentooli või eukalüpti sisaldavad geelid-kreemid) või taimed (nt sidrunhein). Kuivatavad vahendid (soolad, söögisooda veega, happed- sidrun, laim). Hoidu kratsimisest, et vältida põletiku tekkimist.
Looduslik putukapeletaja-sääsetõrje.
Kasutatud materjal:
www.bioneer.ee
www.looduspere.com
www.healthline.com
www.mayoclinic.org
www.naturalhealthnews.uk
vana.loodusajakiri.ee
Erinevad uuringud ja testid sääskedega.
Üks variant, mis sellele kaasa aitab on naha koorimine. Võimalik, et suhteliselt alahinnatud tegevus ning mille peale tihtilugu ei tulegi. Samas on koorija valmistamine koduste vahenditega hõlbus ja lõbus tegevus. Jagan Teiega enda kogemust ja õpitut oktoobris lõppenud 'Praktiline taimeravi ja ravimtaimed' kursuselt, mis on ühtlasi siinse materjali allikateks.
Kuna minu moto on kasuta kehale seda, mida sisse julged süüa siis soovitan tooteid, mis tehtud naturaalsetest koostisosadest ning seda järgides valmistasin enda valikusse uue toote- koorija, midagi
teistsugust ja mida poelettidelt ei leia. Koostisosadena kasutasin: jahvatatud kakaoubade koori, merevaigu pulbrit, õlid ja natuke sheavõid ning loomulikult suvel korjatud taimi. Seekord läks segusse roos, salvei, kummel, raudrohi.
Röstitud kakaoubade koored:
Foto: Erakogu
Koorimisest võid abi saada kui sind kimbutab liigne kehakaal, tursed, krooniline väsimus, immuunsüsteemi langus, pidev pearinglus, kroonilised eritised (nohu, röga, valgevoolus). Lisaks ergutab koorimine vere- ja lümfiringet, puhastab nahka, soodustab ainevahetust.
Sul läheb vaja teralist ehk koorivat vahendit 150 ml ja siduvat komponenti 30 ml. Keha tarvis sobib hästi suureteralisem ja tugevam vahend, näo puhul seevastu hästi peeneteraline ja pehmem, et vältida õrna näonaha kahjustusi.
NB! Teravilja kasutades siduva aine hulk suureneb, kuna teravili tõmbab vedeliku endasse.
Teraline: nt kohvipaks, suhkur, meresool, peenliiv, pähklid, kaerahelbed jt.
Siduv: nt jogurt, mesi, aaloe geel, banaan, avokaado, õlid, rasvad vms mis parajasti kodus on ja sinu nahale sobib.
Koorija võib olla tehtud ainult kuivast materjalist samuti, sedasi saad suurema koguse valmis teha ja pealkandmisel segad selle jogurti vms siduva ainega.
Hea on lisada soovil/vajadusel ravimtaimi või eeterlike õlisid.
Näokoorijat tehes kindlasti veendu, et osakesed on peened või pehmed, vajadusel jahvata kõik veel üle ja peenemaks.
Taimsed koostisosad.
Valmis näo/kehakoorija. Sobib näole kuna osakesed väga peened:
Kindlasti pea meeles, et koorija läheb sooja ja niiske naha peale. Seega imeline koht on selleks saun peale higistamist ja esimest pesu kui poorid lahti või pärast dušši viimase protseduurina. Koorimise järel loputa nahk ja kuivata. Seejärel soovi korral kreemita.
Probleemi korral koori max 2x nädalas, nt ainevahetuse aktiveerimiseks. Kui leevenendud siis tee paus, üldjuhul u kord kuus on hea tava, kuid jälgi oma nahka ja enesetunnet ning kasuta mõistlikult.
Nõuanne: mis iganes välist protseduuri endale teed, pea meeles palju saab alguse seeestpoolt, seega jälgi samuti enda toitumist ja elustiili.
Kui sa ise ikkagi veel katsetada ei tihka või pole aega siis võid tellida minu käest.
60 gr purk on saadaval ülihea hinnaga: 8€
Osta e-poest: looduslik kakao-merevaigu luksuslik koorija
Hoolitse enda eest, sest just sina oled iseenda peremees!
Soojade soovidega,
Kadi-Johanna
Siin on ühe hästi laheda projekti esimesed viljad, millega koos Kristiniga viimasel ajal tegelenud oleme. Naturaalsete salvide vajadus tekkis kuna nahk janunes loodusliku ja tervendava järele, vaba sünteetilistest koostisosadest. Käisin kursusel kus sain algteadmised kuidas salve kokku keeta, suunitlusega just tervendavatele. Seejärel haarasin härjal sarvist ja käsitöö algas. Koos üdini naturaalse sisuga tuli välja mõelda sildi disain. Ma kaldun pedantsuse poole ja igal väiksel detailil on tähtsus ning peas keerlesid visioonid.
Tutvusin Hansen Kristin iga Ronimisministeeriumis, mille üks omanikest olen ja tema meie suur austaja ja tihe külastaja on.
Ta aitas minu mõtted ja ideed sõna otseses mõttes purgile panna, lisaks on Ta mega kannatusega, et kõik minu mikro detailsusega liigutused ellu tuua.
Kristin: 'Kadi-Johannal on palju andeid, lisaks on ta väga võimas aga ka ilusa hingega naine! Tal oli algusest peale olemas visioon, millised kreemid välja nägema peavad. Alguses said "purki" esimesed kaks kreemi - kuusevaigu-saialille ning saialille-lavendli salvid. Tegime pidulikult ka esimese fotosessiooni.'
Tootefotode pildistamine oli eriti lahe - käisime vanalinna parkides salvid korviga kaasas :) ja otsisime üksteise võidu huvitavaid kohti, kaamera oli ja on kindlalt Kristini kätes, kes kõik need kaunid klõpsud silmale vaatamiseks tõi.
Fotode autor: Kristin Hansen www.captureandmove.com
Sellelt lehelt saad lugeda meie tegemiste kohta.